View the 2015 photos here

Best Decorated Boat

1st Place – Sweet Lorraine – The Vikings
2nd Place – Watt Ever – Minnie Mouse
3rd Place – Sunday Session – Fishin’ & Footy

First Fish Caught

Lily Sims – Bounty Hunter

Last Fish Caught

Denise Brown – Bounty Hunter

Runner Up Junior Angler

Ella Woolcott – Savella

Highest Individual Pointscoring Gamefish Weighed Junior

Georgia Bolton – Miss Giddo

Jack Erskine Memorial Junior Encouragment Award

Sarah Levers – Watt Ever

Champion Junior Angler

Georgia Bolton – Miss Giddo

Greenie Award

Senior: Carrieanne Hickey – Pelagic

Mystery Weight

Melissa Wheeler – Hull Yeah

Hard Luck Story

Kristy Arnott – Zulu

Highest Individual Gamefish Weighed

Avalon Roberts – Pelagic

Highest Total Point Scoring Gamefish

Elise Georgouras – Illusion

Boat Owner’s Draw

Savella

Best Happy Snap

1st Place – Four Reel

2nd Place – Black Label

Champion Out of Town Angler

Jenni Mossop – Black Label

Senior Encouragement Award

Amelia Francis – Black Label

Unlucky Angler

Brooke Eames, Stevie Johnston, Kerry Pickering

Runner Up Team Overall

Flying Fisher – Cloe Albert, Samantha Albert

Each Billfish Tagged

Junelle McNaught – Trail’s End

Victoria Bartlett – Black Magic

Samantha Albert – Flying Fisher

Jenny Mossop – Black Label

Lucky Angler

Brooke Eames

Champion Team 8m and Under

Miss Giddo – Jenny Bolton, Georgia Bolton

Champion Crew 8m and Under

Miss Giddo – Wayne Bolton

Champion Team Over 8m

Black Magic – Victoria Bartlett, Amber Milne, Rhonda Bartlett

Champion Crew Over 8m

Black Magic – Cameron and Tommy Bartlett

Lucky Draw

Angler – Boat

Melissa Wheeler – Hull Yeah

Runner Up Senior Angler

Samantha Albert – Flying Fisher

Champion Angler

Victoria Bartlett – Black Magic

Overall Points

Black Magic (36ft) 1969.20

Flying Fisher 1271.80

Trails End 900.00

New Moon 883.30

Black Label 835.03

Zulu 797.50

Hell Raiser II 712.80

Wild Turkey 619.30

Bounty Hunter 577.00

Rat Bag 562.40

Pannawonica 525.80

Black Magic (40ft) 506.00

Top Shot 476.67

Kamikaze 417.63

Savella 407.47

Miss Giddo 390.50

C Girl 365.20

Pelagic 322.30

Resolution 297.55

Four Reel 294.80

Un Ofishal Business 255.20

Remisla 220.00

Hull Yeah 175.63

Sunday Session 167.20

Sea Nami 148.04

Runamuck 127.60

Reel Shock 121.00

Adrenalin 104.96

It’s all about me 102.30

Pirate 94.60

Ka Ching 70.40

Ugly Duck 68.20

On Strike 66.00

Done Deal 58.30

Ocean Haze 42.53

The Edge 0.00

Sweet Lorraine 0.00

PSE Stainless 0.00

Caribbean Dream 0.00

Watt Ever 0.00

Jim n I 0.00

Shikari 0.00

View the 2014 photos here

Best Decorated Boat
1st Place – Sunday Session – Circus on the Sea
2nd Place – Rat Bag – It’s 5 o’clock somewhere
3rd Place – Caribbean Dream – Buffalo Soldiers

First Fish Caught

Elise Georgouras – Illusion

Last Fish Caught

Claudia Georgouras – Illusion

Runner Up Junior Angler

Ella Leptig – The Edge

Highest Individual Point Scoring Gamefish Weighed – Junior

Savannah Woolcott – Savella

Lily Sims – Bounty Hunter

Jack Erskine Memorial Junior Encouragment Award

Ella Leptig – The Edge

Champion Junior Angler

Morgan Brown – Bounty Hunter

Greenie Award

Savannah Woolcott – Savella

Mystery Weight

Tanya Maunder – Rat Bag

Hard Luck

Damien Langley – Little Tubs

Highest Individual Point Scoring Gamefish Weighed – Senior

Jessica Lenehen – Wild Turkey

Highest Total Point Scoring Gamefish

Meagan Fawcett – Black Magic

Boat Owner’s Draw

Wild Turkey

Best Happy Snap

Beach Hut

Hellraiser II

Champion Out of Town Angler

Anna Koziaris – Bounty Hunter

Senior Encouragement Award

Tracey Tito – Tradition

Unlucky Angler

Judy Spagnolo

Kath Rambling

Runner Up Team Overall

Pannawonica – Pam Moran, Kay Fallon, Ruth Hennessey, Di Hance

Champion Team 8m and Under

Bill Collector – Gisele George, Regan O’Neill, Debbie Aldred

Champion Crew 8m and Under

Bill Collector – Beau Vernon

Champion Team Over 8m

Bounty Hunter – Denise Brown, Morgan Brown, Anna Koziaris, Lily Sims

Champion Crew Over 8m

Bounty Hunter – Darren Hayden and Greg Sims

Runner Up Senior Angler

Anna Koziaris – Bounty Hunter

Champion Angler

Jessica Lenehen – Wild Turkey

Overall Points

Bounty Hunter 2100.30

Pannawonica 1938.6

Wild Turkey 1233.1

Hellraiser II 900

Illusion 874.3

Black Magic 606.1

Kalira 600

Rat Bag 366.3

Askari 346.50

Chamois Free 335.5

Bill Collecter 313.5

Flying Fisher 268.4

The Edge 265.6

UnOfishal Business 258.12

Pirate 254.1

Little Tubs 242.00

Debra Lee 235.40

Black Label 170.50

Look Sharp 222.92

It’s All About Me 213.40

Moana III 143.71

C Girl 140.80

New Moon 135.5

Jolly Roger 107.8

Four Reel 96.80

Tradition 94.60

Hull Yeah 90.20

Sunday Session 89.1

Ka Ching 86.0

Savella 85.5

Seaduca 74.80

Sea Nami 57.2

Billfish 57.2

Beach Hut 46.20

Wet Bat 0.00

On Strike 0.00

Caribbean Dream 0.00

Reel Shock 0.00

Pleiades 0.00

View the 2013 photos here

Best Decorated Boat
1st Place – Sunday Session – Mexican Mayhem
2nd Place – On Strike – The Flinstones
3rd Place – Reel Shock – Octopus’s Garden

First Fish Caught

Kate Goddard – Levante

Last Fish Caught

Narelle Emery – Hellraiser II

Jack Erskine Memorial Junior Encouragement Award

Morgan Brown – Bounty Hunter

Highest Individual Point Scoring Game Fish weighed – Junior

Madison Brittain – Reel Shock

Runner Up Junior Angler

Madison Brittain – Reel Shock

Champion Junior Angler

Lilly Clements-Markham – Black Magic

Greenie Award

Junior: Angler – Boat

Senior: Angler – Boat

Mystery Weight

Crystal Irwin – Look Sharp

Hard Luck Story

Hayley Hober – Little Tubs

Betty McCarthy – Moana III

Highest Individual Point Scoring Game fish Weighed- Senior

Michelle Moseley – Sea Nami

Highest Total Point Scoring Gamefish

Michelle Sims – Bounty Hunter

Boat Owner’s Draw

Stressless

Best Happy Snap

Kelley Duce – Resolution

Alecia King – Pirate

Champion Out of Town Angler

Lorinda Morrisey – Sunday Session

Senior Encouragement Award

Madonna Archibald – Reefueled

Unlucky Angler

Hayley Hober – Little Tubs

Runner Up Team Overall

Chamois Free – Maxine McLeod, Allison Kollmorgen, Cici McLeod, Tess Lauriston

Champion Team 8m and Under

Ka-Ching – Raylene Srhoj, Leanne Gibson

Champion Crew 8m and Under

Ka-Ching – Paul Gibson

Champion Team Over 8m

Black Magic – Victoria Bartlett, Lilly Clements-Markham, Donna Clements-Markham

Champion Crew Over 8m

Black Magic – Cameron and Tom Bartlett

Runner Up Senior Angler

Victoria Bartlett – Black Magic

Champion Angler

Michelle Moseley – Sea Nami

Overall Points

Black Magic 1362

Chamois Free 1109

It’s All About Me 1095.80

Sea Nami 1093.60

Sunday Session 1040

Rat Bag 1001

Hellraiser II 984.70

Illusion 418

Resolution 332.20

Bounty Hunter 327.80

Little Tubs 245.40

Flying Fisher 243

Pirate 231

Skyla 224.35

Levante 198

Above Grade 183.70

Reel Shock 173.80

Ka-Ching 170.50

Look Sharp 152.90

Entourage 143

Sanity 142.27

Revelry 118

The Edge 115.50

Jolly Roger 113.67

Wild Turkey 110

Saltaire 94.60

A Salt Weapon 85.80

Billfish 83.60

Seaka 75.90

Beach Hut 74.25

On Strike 68.20

Hot Shot 50.60

Seaduca 45.10

Reel Fun 44.00

Corsair II 36.30

Dragon Lady 27.87

Kalira 16.87

New Moon 0.00

Kekoa 0.00

Tradition 0.00

Ugly Duck 0.00

Sweet Lorraine 0.00

Payback 0.00

Pannawonica 0.00

Hard work 0.00

Reefueled 0.00

Done Deal 0.00

Stressless 0.00

Don’t Know 0.00

Bill Collector 0.00

Moana III 0.00

Reely Nauti 0.00

Scuffy 0.00

View the 2012 photos here

Best Decorated Boat
1st Place – Reel Shocks – Lollipops
2nd Place – Sweet Lorraine – Pirates of the Ribbons
3rd Place – Little Tubs

Honourable Mention – Jimmy – Christmas

First Fish Caught

Morgan Brown – Bounty Hunter

Last Fish Caught

Julie Miles – Askari

Runner Up Junior Angler

Morgan Brown – Bounty Hunter

Champion Junior Angler

Chloe Puls – Little Tubs

Highest Individual Gamefish Weighed

Barbara Leptig – The Edge

Mystery Weight

Ashlee Schafer – Sweet Lorraine

Highest Total Point Scoring Gamefish

Carolyn Walker – Maverick

Runner Up Team Overall

Pannawonica – Pam Moran, Dianne Hance, Di Fairbairn, Kay Fallon

Unlucky Angler

Holly Wilson – My Space Too

Early Nomination Award

Brenda Pecl – On Strike

Greenie Award

Junior: Georgia Bolton – Jimmy

Senior: Claudia Geogorous – Illusion

Champion Out of Town Angler

Nicole Baker – Ugly Duck

Champion Team 8m and Under

Savella – Maria Reinhardt, Zoe Reinhardt, Savannah Woolcott, Ella Woolcott

Champion Crew 8m and Under

Savella – Simon Woolcott, Richard Reinhardt

Champion Team Over 8m

New Moon – Wendy Wall, Kathi Wall, Natalie Andersen, Wendy Brace

Champion Crew Over 8m

New Moon – Kim Andersen and Brett Jamieson

Best Happy Snap

Kekoa

Done Deal

Hard Luck

Sea Hunter

Senior Encouragement Award

Georgina Wrack – Kekoa

Runner Up Senior Angler

Wendy Wall – New Moon

Champion Angler

Sonia Campbell – Top Shot

Overall Champion Team

New Moon – Wendy Wall, Kathi Wall, Natalie Andersen, Wendy Brace

Overall Points

New Moon    2219.10

Panawonica 1633.00

Savella          988.69

Askari                       940.70

Ugly Duck    900.00

Little Tubs   755.00

Hellraiser II 657.20

Kekoa             635.20

Billfish          600.00

Bounty Hunter531.30

Maverick      425.70

The Edge      277.20

Sweet Lorraine235.40

Seaka             180.40

Reel Impression149.60

Reel Fever    143.01

Reel Chase    136.40

Sunday Session130.90

Moana           123.20

Kalira                        117.80

Reel Dream  114.40

Debra Lee     103.40

Jimmy          94.60

Reel Cross     86.25

On Strike      85.80

Reel Shock    81.40

Illusion          78.10

Moonshine   74.79

Beach Hut    49.87

Reel Fun       0.00

Pirate                        0.00

Trebla                       0.00

Corsair II      0.00

Jim ‘N I         0.00

Done Deal     0.00

Saltaire         0.00

Seakin                       0.00

Seaduca        0.00

My Space Too0.00

Imagine        0.00

Think Big     0.00

Genie             0.00

Bill Collector           0.00

It’s All About Me0.00

Chamois Free0.00

Sea Hunter  0.00

SeaNami      0.00

View the 2011 photos here

Best Decorated Boat
1st Place – Sea Nami – Priscilla Queen of the Sea
2nd Place – Maverick – The Haunted Huntress
3rd Place – Reel Impression – Women in Uniform

First Fish Caught

Cath Conyers – Reek Shock

Last Fish Caught

Lorrina Morrisey – Sunday Session

Runner Up Junior Angler

Maddison Brittain – Frankie

Champion Junior Angler

Georgia Bolton – 366.80

Highest Individual Gamefish Weighed

Lorinda Morrisey – Sunday Session

Mystery Weight

Pam Wheeler – Demonstrator

Highest Total Point Scoring Gamefish

Simone Sidthorpe – Askari

Runner Up Team Overall

Jimmy – Jenny Friel, Georgia Bolton

Early Nomination

Di Chambers – Corsair II

Unlucky Angler

Sharon Poulter – Think Big

Greenie Award

Donna Burns – Reel Chase

Raina Fairbairn – Ugly Duck

Royce Palmer – Maverick

Champion Out of Town Angler

Simone Sidthorpe – Askari

Champion Team 8m and Under

Jimmy – Jenny Friel and Georgia Bolton

Champion Crew 8m and Under

Jimmy – Peter Friel

Champion Team Over 8m

Askari – Misty Dawson, Julie Miles, Simone Sidthorpe

Champion Crew Over 8m

Askari – Corey Hard, Daniel Klien

Boat Owner’s Draw

Payback

Best Happy Snap

N/A

Hard Luck Story

Debbie Tuni – Payback

Senior Encouragement Award

Cath Conyers – Reel Shock

Runner Up Senior Angler

Janella Vella – Prowler

Champion Angler

Simone Sidthorpe – Askari

Overall Champion Team

Askari – Misty Dawson, Julie Miles, Simone Sidthorpe

Overall Points

Askari 592.00

Jimmy 406.00

Demonstrator 395.00

Moana 354.93

Genie 354.93

Sunday Session 309.10

Reel Nice 280.30

Prowler 245.00

Frankie 245.00

Reel Impression 221.00

Reel Fun 206.00

Maverick 197.67

Kalira 181.90

Kekoa – 167.93

Stressless 165.00

Pirate 130.00

Think Big 126.87

Trebla 125.40

Corsair II 116.60

Voy Toy 109.00

A Salt Weapon 108.00

Hellraiser II 100.00

On Strike 99.00

Billfish 86.53

The Edge 81.40

Payback 76.00

Seanami 68.20

Reel Chase 68.20

Fishin Mission 61.60

Sweet Lorraine 59.40

Illusion 42.00

Ugly Duck 0.00

Tibby Ka 0.00

Seaka 0.00

Pannawonica 0.00

Orion III 0.00

Kingfish 0.00

View the 2010 photos here

Best Decorated Boat
1st Place – Reel Shock – Sex in the Sea
2nd Place – Sea-nami
3rd Place – The Ugly Duck – Sisters of the sea

First Fish Caught

Sharon Leptig – The Edge

Last Fish Caught

Debbie Pyne – Seaka

Runner Up Junior Angler

Emily Hallam – Reel Nice

Champion Junior Angler

Georgia Bolton – Jimmy

Highest Individual Gamefish Weighed

Kelly Barnes – Kekoa

Mystery Weight

Kacy Koy – Cool Runnings

Amelia Francis – Seaka

Highest Total Point Scoring Gamefish

Barbara Leptig – The Edge

Runner Up Team Overall

New Moon – Wendy Wall, Natalie Andersen, Cloe Albert, Samantha Albert

Unlucky Angler

Kathy Bambling – Seaduca

Early Nomination Award

Nicky Perriman – 4 Play

Greenie Award

Riley Flynn – Bill Collector

Darren Mulley – Kingfish

Champion Out of Town Angler

Nikki Gilbert – Bill Collector

Champion Team 7m and Under

The Edge – Barbara Leptig, Sharon Leptig

Champion Crew 7m and Under

The Edge – Stephen Leptig

Champion Team Over 7m

Bill Collector – Jan Gilbert, Nikki Gilbert, Riley Flynn, Juliet Headley

Champion Crew Over 7m

Bill Collector – Chris Headley and Shann Flynn

Best Happy Snap

Orion III

Lucky Draw

Viv Kennett – Dragon Lady

Senior Encouragement Award

Cloe Albert – New Moon

Runner Up Senior Angler

Nikki Gilbert – Bill Collector

Champion Angler

Natalie Andersen – New Moon

Overall Champion Team

Bill Collector

 

Overall Points

Bill Collector 1008.90
New Moon 900
Look Sharp 764.67
The Edge 491.70
Jimmy 422.20
Kalira 383.90
Popeye 365.20
Cool Runnings 311.58
Kekoa 252
Stressless207
Sanity 188
Narnoo.com 185
Sea Baby IV169.40
Illusion 167
Square Bear166.47
Seaka159
4 play143.33
Hell Raiser126.33
Reel Nice110.10
Makerick91
Sean-Nami64.63
Pirate 52
Reel Impression 42
Think Big 35.20
Moana 16
Pay Back 0
The Ugly Duck 0
Corsair II 0
Orion III 0
Dragon Lady 0
Sunday Session 0
Fishin’ Mission 0
Jim n I 0
Reel Shock 0
On Strike 0
Seaduca 0
KingFish 0

The 2009 Tournament was held in rough weather but still lead to many memorable catches. Congratulations to all who participated!!

View the 2009 photos here

Prize Category Winners

Best Decorated Boat
1st Place – Ugly Duck as Red Hot Marlin Mummies
2nd Place – Illusion
3rd Place – New Moon

First Fish Caught
Jess Walker – Tradition

Runner Up Junior Angler
Jennifer Apel – Dragon Lady

Champion Junior Angler
Molly Martin – Saltaire

Lucky Skeds
Donna Burns – Tradition
Viv Kennett – Dragon Lady
Fern Campbell – Tibby-Ka

Highest Individual Gamefish Weighed
Claudia Georgouras – Illusion

Mystery Weight
Wendy Brace – New Moon

Highest Total Point Scoring Gamefish
Claudia Georgouras – Illusion

Runner Up Team Overall
Kamari
Kim Koy, Kacy Koy, Michelle Sutton, Katrina Boyce

Unlucky Angler
Jessica Campbell – Tibby Ka

Early Nomination
Corsair II

Greenie Award
Jess Walker – Tradition

Champion Out of Town Angler
Michelle Sutton – Kamari

Champion Team 7m and Under
Trebla
Chloe Albert, Michelle Caunt

Champion Crew 7m and Under
Trebla
Greg Albert

Champion Team Over 7m
Saltaire
Jodie Davey, Marie Martin, Bonnie Martin, Molly Martin

Champion Crew Over 7m
Saltaire
Simon Woods, Stephen Davey

Best Happy Snap
Kim Koy – Kamari

Lucky Draw
Jess Walker

Last Fish Caught
Terri Morgan – Reel Nice

Encouragement Award
Kacy Koy – Kamari

Runner Up Senior Angler
Michelle Sutton – Kamari

Champion Angler
Jodie Davey – Saltaire

Overall Champion Team
Saltaire

Overall Points Lists

Saltaire 1345.5
Kamari 1106
Reel Impression 537.9
Seaka 449.9
Illusion 383.67
New Moon 278
Dragon Lady 266
Little Tubs 225
Trebla 170.5
Reel Nice 163.9
Pirate 156.42
Chamois Free 99
Tradition 87.33
Allure 84
Look Sharp 77.3
Sea Venture 54
CJH26 Sportfisher 46
Corsair II 24
Jim n I 0
The Ugly Duck 0
Aqua Mac III 0
Tibby Ka 0

Congratulations to all that fished our 25th Anniversary Tournament in 2008.

 

Best Decorated Boat
1st Murchison II – Priscilla Queen of the Sea

2nd Look Sharp – The Silver Hookers

3rd Little Tubs – Too Happy

 

First Fish

Katrina Newmann

 

Last Fish

Cath Conyers

 

Mystery Fish

Sharon Moyses

 

Highest Individual Gamefish Weighed
Sherie King

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Sherie King

 

Runner Up Team Overall
On Strike

 

Champion Team 7m and Under
The Edge – Barbara Leptig, Kate Pelling

 

Champion Crew 7m and Under
The Edge – Steven Leptig

 

Champion Team Over 7m
Little Tubs – Kim Langley, Sheena Langley, Hayler Hober

 

Champion Crew Over 7m
Little Tubs – Damien Langley

 

Champion Out of Town Angler

Hayley Hober – Little Tubs

 

Champion Junior Angler
Hayley Hober – Little Tubs

 

Runner Up Senior Angler

June Carroll

 

Champion Angler
Bronwyn Mayo – On Strike

Overall Points

Little Tubs 1096.83

On Strike 949.5

Tradition 605.5

Mystique 421

Release 392

Flying Fisher 391

Wild Turkey 297

Look Sharp 275.41

Moana 239.8

The Edge 233.2

Spice III 231.18

Kanahoee 212.3

Sparticus 198.2

Pirate 183

Corsair II 154

Reel Nice 148.5

Seaka 127.6

Murchison II 124

Kingfish 116

Jim N I 114

Payback 105.6

True Grit 105.6

Trophy Hunter 97.9

Sanity 97.2

New Moon 54

Ugly Duck 0

Bite Me 0

Chamois Free 0

After Hours 0

Expresso 0

Bill Time 0

Hellraiser 0

Seaduca 0

Illusion 0

Billfish 0

Good Karma 0

Champion Team Overall

Mystique – Tanya Maunder, Susie Bogner, Jane Hinrichs, Brenda Pecl

 

Champion Team and Crew over 7m

Mystique – Tanya Maunder, Susie Bogner, Jane Hinrichs, Brenda Pecl (Crew: Tom Hinrichs, Brendan Fairbairn)

 

Champion Team and Crew 7m and under

The Edge – Sharon Leptig, Barbara Leptig (Crew: Steven Leptig)

 

Runner Up Team

Illusion – Elise Georgouras, Claudia Georgouras

 

Champion Out of Town

Justine Lazzaroni – Chamois Free

 

Champion Senior Angler

Susie Bogner – Mystique

 

Runner Up Senior Angler

Barbara Leptig – The Edge

 

Champion Junior Angler

Claudia Georgouras – Illusion

 

Best Decorated Boat

1st Murchison II – Gilligan’s Gang

2nd Mermaids

3rd Hellraiser – Viva Hellraiser

 

First Fish

Barbara Leptig – The Edge

 

Last Fish

Justine Lazzaroni – Chamois Free

 

Highest Total Point Scoring Gamefish

Claudia Georgouras – Illusion
Highest Individual Gamefish Weighed

Dianne Fairbairn – Ugly Duck

 

Mystery Weight

Kerry Boyd – Lazy Days

 

Greenie Award

Kathi Wall – New Moon

 

Encouragement Award

Suzanne Francis – Seaka

Jodie Coldwell – Manu Kea

Overall Points

Mystique 1001

Illusion 619

The Edge 595

Ugly Duck 269

Moana II 217.8

Play Station 208

Moana III 137.87

Chamois Free 127.6

Lazy Days 90.93

Manu Kea 90.2

Murchison II 39.6

Kohara 32.27

Scot Free 31.9

Trebla 25.3

Payback 0

Seaka 0

Corsair II 0

Bite Me 0

Hellraiser 0

Maratimo 550 0

Kingfish 0

Stressless 0

New Moon 0

Sanity 0

The Pirate 0

Wild Turkey 0

Seaduca 0

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

Champion Team and Crew over 7m

Champion Team and Crew 7m and under

Runner Up Team

Champion Out of Town

Champion Senior Angler

Runner Up Senior Angler

Champion Junior Angler

Runner Up Junior Angler

Best Decorated Boat

First Fish

Last Fish

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

Champion Team Overall

 

Champion Team and Crew over 7m

 

Champion Team and Crew 7m and under

 

Runner Up Team

 

Champion Out of Town

 

Champion Senior Angler

 

Runner Up Senior Angler

 

Champion Junior Angler

 

Runner Up Junior Angler

 

Best Decorated Boat

 

First Fish

 

Last Fish

 

Highest Total Point Scoring Gamefish
Highest Individual Gamefish Weighed

 

Mystery Weight

 

Greenie Award

 

Encouragement Award

 

Overall List

 

 

 

 

The archived winners will be on the website shortly

Click here to view the 1984 – 2009 photos